Reklama
Reklama

Jadą do Vancouver po zwycięstwo!

fot. Arek/archiwum

Dziś poznańska delegacja leci do Vancouver, gdzie 10 lutego odbędzie się rozstrzygnięcie rywalizacji o prawo do organizacji 2. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. MKOl zdecyduje, które z miast kandydatów, Poznań czy chińskie Nanjing, będą gościć młodych sportowców. Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, doleci do Kanady w poniedziałek, gdyż dziś bierze udział w losowaniu grup eliminacyjnych na Euro 2012 w Warszawie.

W styczniu informowaliśmy, że z rywalizacji o organizację imprezy zrezygnowało meksykańskie miasto Guadalajara, które nie otrzymało gwarancji od rządu. Tym samym szanse Poznania na zwycięstwo wzrosły do 50%.

Dziś do Kanady wyrusza poznańska delegacja. W jej składzie znajdą, oprócz przedstawicieli miasta, Irena Szewińska - członek MKOl, Adam Giersz - Minister Sportu oraz Rektor AWF Jerzy Smorawiński. Jutro dołączy do nich Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. Delegacje zaprezentują swoje wystąpienia w środę. Wtedy też Komisja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wskaże miasto, w którym Igrzyska się odbędą.

Jak przyznają poznańscy delegaci - jadą do Vancouver po sukces. Są zdeterminowani i doskonale przygotowani. Liczą, że MKOl weźmie pod uwagę kryterium geograficzne. Jeśli tak się stanie - Poznań jest w lepszej sytuacji - po pierwsze jest mniejszy (a prawo do organizacji LMIO mają mieć takie miasta, które nie mają szans na zorganizowanie "normalnych" igrzysk), a po drugie leży w Europie (w tym roku LMIO odbędą się w Singapurze).

Pozostaje nam trzymać kciuki i czekać do środy!

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro