Reklama
Reklama

Dla kogo 11 milionów?

Do końca kwietnia mamy czas, by rozliczyć się z fiskusem. Jednak już teraz zachęcamy wszystkich poznaniaków do przekazywania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. W ubiegłym roku w samym Poznaniu takie organizacje otrzymały dzięki jednemu procentowi 11 milionów złotych! W tym roku może być jeszcze lepiej.

Stowarzyszenie Młodych Konserwatystów zachęcało dziś mieszkańców Poznania do przekazywania jednego procenta podatku na organizacje pożytku publicznego. I to organizacje poznańskie! Pieniądze mają tym samym pozostać w naszym mieście. Aby zachęcić jak największą liczbę osób oraz ułatwić im zadanie - stworzono stronę internetową www.1procent.poznan.pl. Znajdziemy tam nazwy organizacji działających na terenie Poznania oraz ich numery KRS.

Od 2009 roku wypełniając PIT oprócz wpisania nazwy organizacji i jej numeru KRS, możemy też zaznaczyć, komu konkretnie chcemy te pieniądze przekazać. W picie możemy też wyrazić zgodę na ujawnienie danej organizacji naszego nazwiska. Przy wypełnianiu dokumentów pomoc deklarują pracownicy urzędów skarbowych i większość zainteresowanych wsparciem organizacji.

Warszawa inaczej walczy o pieniądze z podatków. Właśnie ruszyła kampania promocyjna, która ma na celu zachęcenie osób mieszkających i pracujących w stolicy, do rozliczania się z fiskusem nie w miejscu swojego zameldowania, a właśnie w Warszawie. Aż 300 tysięcy osób udaje się do Urzędów Skarbowych poza stolicą, przez co miasto traci około miliard złotych. W Poznaniu sytuacja wygląda podobnie. Osoby pracujące w naszym mieście coraz częściej mieszkają w okolicznych gminach i miasteczkach. Tym samym stolica Wielkopolski traci pieniądze z podatków.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro