Od środy duże utrudnienia na Jeżycach!
Ruszy naprawa fragmentu kanalizacji deszczowej na Kościelnej.
Jak zaznacza Aquanet, kanał kanalizacji deszczowej z ulicy Kościelnej wybudowano na początku ubiegłego wieku i jest w złym stanie. Konieczny jest pilny remont. - Prace muszą zostać przeprowadzone wykopowo, co spowoduje całkowite zamknięcie jezdni prowadzącej w stronę Sołacza, na odcinku pomiędzy ulicami Wąską a Jeżycką - podkreśla Aquanet.
Remont oznacza więc duże utrudnienia dla kierowców. - Jadący w kierunku ul. Św. Wawrzyńca będą zjeżdżali na jezdnię zachodnią (normalnie prowadzącą w stronę ul. Dąbrowskiego), gdzie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W tym celu wykorzystany zostanie istniejący buspas. Powrót na jezdnię wschodnią po ominięciu zamkniętego odcinka będzie prowadzony tymczasową przewiązką utworzoną na wysokości dawnej stacji paliw - dodaje.
Mieszkańcy będą na bieżąco informowani o dojeździe do posesji lub jego braku. W czasie remontu na Kościelną nie wjadą pojazdy powyżej 3,5 t. - Dla kierowców jadących w stronę Sołacza objazd będzie prowadzony ulicami: Poznańską, Pułaskiego i al. Wielkopolską lub alternatywnie ulicami: Dąbrowskiego, Żeromskiego, Niestachowską, Wojska Polskiego. Jadąc w kierunku przeciwnym, czyli w stronę ul. Dąbrowskiego, objazd wiedzie ulicami: Św. Wawrzyńca i Żeromskiego.
Pasażerowie autobusów poruszających się w tym rejonie powinni spojrzeć w rozkłady - pojawią się zmiany tras. Prace mają potrwać do końca sierpnia.

