Reklama

Miasto pożycza na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie 2014

Rada Miasta zgodziła się dziś na zaciągnięcie dodatkowego kredytu wysokości 15 mln dolarów (43,25 mln zł) na organizację 2. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r., jeżeli impreza zostanie przyznana Poznaniowi.

Jeżeli Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyzna stolicy Wielkopolski zadanie organizacji 2. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r., Miasto zaciągnie 15 mln dolarów dodatkowego kredytu. Postanowili tak miejscy radni na dzisiejszej sesji.

Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów oraz Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta, rekomendującej projekt przyjętej dziś uchwały, możliwość zaciągnięcia nowego kredytu poparło 11 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

Nie jest pewne, czy kredyt będzie Poznaniowi potrzebny. Wprawdzie polskie szanse na organizację 2. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r. nieco wzrosły po wycofaniu się z rywalizacji meksykańskiej Guadalajary, ale wciąż faworytem wyścigu zdaje się być chiński Nanjing. To 7-milionowe chińskie miasto może liczyć na silniejsze polityczne i finansowe wsparcie swojego rządu.

O tym, kto będzie organizował to prestiżowe wydarzenie, dowiemy się już 10 lutego podczas spotkania Komitetu Wykonawczego MKOl w Vancouver, gdzie będą się odbywać najbliższe Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro