Reklama
Reklama

Nauka bezpiecznej jazdy zimą

W niedzielę na Torze Poznań odbyły się ćwiczenia z bezpiecznej jazdy po śniegu i lodzie. Instruktorzy zgodnie podkreślali, że zimowe opony bez odpowiednich umiejętności nie są zbyt wiele warte. Ćwiczenia będą odbywać się regularnie.

W niedzielnych ćwiczeniach bezpiecznej jazdy zimą na Torze Poznań wzięło udział 150 kierowców. Ćwiczyli m.in. bezpieczne pokonywanie zakrętów, poślizg kontrolowany i hamowanie na lodzie. Instruktorzy zaznajamiali ich także z efektywnym korzystaniem z systemu ABS. Zimowe ćwiczenia zorganizował Automobilklub Wielkopolski.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Jak odnotowali reporterzy WTK, którzy odwiedzili w niedzielę tor Poznań, z oblodzonego zakrętu nikt nie wypadł, ale wpaść w poślizg było łatwo. Jak można z niego wyjść, biorący udział w kursie kierowcy sprawdzali w bezpiecznych warunkach - na Torze Poznań. Na oblodzonej lub zaśnieżonej nawierzchni, droga hamowania może się znacznie wydłużyć. Fachowcy twierdzą, że mit pulsacyjnego hamowania jako najskuteczniejszego sposobu na zatrzymanie się należy włożyć między bajki.

W kursie chętnie biorą udział osoby, które już posiadają prawo jazdy od pewnego czasu. Głównie ci, którzy zdają sobie sprawę, że w sprawach bezpieczeństwa nie należy lekceważyć najmniejszej niepewności. Jeśli ktoś nie czuje, że dobrze sobie radzi na oblodzonej drodze, powinien wiedzieć, że dzienny kurs będzie go kosztował mniej niż stłuczka, nie wspominając o groźniejszych wypadkach. Poza tym mistrza zawsze czyni trening.

W niedzielę odbyły się pierwsze takie ćwiczenia bezpiecznej jazdy po śniegu i lodzie tej zimy. Automobilklub chce odtąd zapraszać na nie wielkopolskich kierowców na Tor Poznań regularnie. Dzisiejszy 2-godzinny kurs kosztował uczestnika 30 złotych. Na temat kolejnych, można się dowiedzieć więcej na stronie internetowej organizatora.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro