Reklama
Reklama

Podpoznańska gmina niebawem wybierze wójta. Zgłosiło się dwoje kandydatów

fot. Rokietnica.pl / FB
fot. Rokietnica.pl / FB

Chodzi o Rokietnicę.

Jak już informowaliśmy, przedterminowe wybory wójta gminy Rokietnica odbędą się 27 września 2026 roku. Zostały zarządzone po tym, jak dotychczasowy wójt Bartosz Derech objął stanowisko zastępcy prezydenta Poznania.

Jak informuje Radio Poznań, Koalicja Obywatelska ma poprzeć kandydaturę Izabeli Dziamskiej. Przewodnicząca Rady Gminy Rokietnica zapowiedziała start w wyborach w krótkim nagraniu skierowanym do mieszkańców, zapowiadając między innymi spotkania z mieszkańcami. Dziamska funkcję przewodniczącej rady pełni od 2018 roku, a wcześniej startowała w wyborach z komitetu Bartosza Derecha.

Jak wcześniej informowano, Ryszard Sklepik, gminny radny PiS, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w przedterminowych wyborach. "Ludzie są tym odejściem zniesmaczeni" - komentował cytowany przez poznańską rozgłośnię odejście Bartosza Derecha. "Nie robi się tak, że trener zespołu odchodzi z zespołu w połowie meczu. Widziałem to rozgoryczenie, rozczarowanie. Radni również byli zaskoczeni, do tej pory są zniesmaczeni, bo to tak nie miało do końca wyglądać. Teraz widzimy, co mamy. Niestety korki, niestety urząd gminy jest niezrobiony, niestety nie ma gdzie parkować, wiele, wiele rzeczy" - dodał Sklepik.

Do czasu wyboru nowego włodarza obowiązki wójta pełni Arkadiusz Klapiński.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Alerty pierwszego stopnia dotyczą również Poznania i powiatu
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro