Reklama
Reklama

Protest wobec sobotniego koncertu Pei

Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami domaga się dowołania sobotniego koncertu Pei w Poznaniu - donosi Głos Wielkopolski. Nowak wysłał w tej sprawie pismo do prezydenta Ryszarda Grobelnego. Miasto zakazać koncertu nie może.

Ryszard Nowak uważa, że Peja w swoich tekstach promuje akty przemocy. Według niego, słowa piosenek rapera przesycone są informacjami o zabijaniu, gwałtach, paleniu domów, sprzeciwiania się policji. Ściślej, nawiązują do popełniania przestępstw i życia niezgodnego z prawem.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Przewodniczący Komitetu protestuje przeciwko sobotniemu występowi rapera w Poznaniu. Wysłał w tej sprawie pismo do prezydenta Ryszarda Grobelnego, by miasto odwołało koncert. Zgoda na organizację występu Pei nie została jednak wydana przez miasto, dlatego Urząd nie może go zakazać.

Peja należy do czołowych wykonawców hip-hopowych. Tworzy muzykę już od piętnastu lat. Wystąpi w sobotę wieczorem w klubie Eskulap. Na scenie pojawi się także Dj Rink. Początek występu artystów o godzinie 20.00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro