Kolejny krok do dużej inwestycji w podpoznańskiej miejscowości. Ma powstać między innymi pływalnia
W Plewiskach.
Pojawiły się nowe informacje w sprawie inwestycji. W poniedziałek podpisano umowę na opracowanie wielobranżowej dokumentacji technicznej dla nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego z pływalnią w Plewiskach.
"To istotny etap, który przybliża realizację tej długo wyczekiwanej inwestycji. Zgodnie z harmonogramem, w ciągu około 9-10 miesięcy powstanie dokumentacja niezbędna do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Następnie, w ciągu kolejnych około 9 miesięcy, opracowane zostaną projekty wykonawcze, które umożliwią rozpoczęcie robót budowlanych" - informują przedstawiciele Gminy Komorniki.
Planowany obiekt będzie pełnił funkcję nowoczesnego centrum sportowo-rekreacyjnego, a nie tylko pływalni. Oprócz części basenowej powstaną w nim również strefa saun, sala sportów walki, wielofunkcyjna sala do zajęć, strzelnica oraz miejsce doraźnego schronienia (MDS).
"To inwestycja, która stworzy nowoczesną przestrzeń do aktywności sportowej, rekreacji i integracji mieszkańców, a jednocześnie zwiększy funkcjonalność oraz bezpieczeństwo obiektu. Przed nami jeszcze etap projektowy, ale dzisiejsze podpisanie umowy stanowi ważny krok w kierunku rozpoczęcia budowy" - dodano.
Więcej o inwestycji i konkursie dotyczącym opracowania koncepcji architektonicznej pisaliśmy między innymi tutaj.


