Reklama

Kontenery socjalne staną przy ul. Średzkiej

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

To już postanowione. Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Poznaniu zdecydował, gdzie będą stały kontenery mieszkalne dla tzw. trudnych lokatorów. 12 pierwszych lokali stanie na ul. Średzkiej. Zamieszka w nich 21 rodzin wytypowanych przez ZKZL. Przeprowadzono już wizję lokalną oraz uzyskano zgodę okolicznych mieszkańców.

W styczniu informowaliśmy, że mimo ukończenia modułów kontenerowych, wciąż nie można znaleźć dla nich odpowiedniej lokalizacji. We wrześniu zdecydowano, że lokale staną m.in. przy ulicy Średzkiej, na Głuszynie i Michałowie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przed świętami Bożego Narodzenia okazało się jednak, że kontenerowe osiedla nie staną na Głuszynie. Powodem były protesty mieszkańców, ale też problemy z planem zagospodarowania terenu.

Dziś wiemy, że kontenery staną przy ul. Średzkiej. Decyzja Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta została już wysłana do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Na miejscu przeprowadzono wizję lokalną, uzyskano też zgodę mieszkańców.

Przeniesienie do kontenerów trudnych lokatorów od początku budzi skrajne emocje. Zdaniem ZKZL-u mieszkanie w kontenerach ma być instrumentem windykacyjnym dla tych najemców, którzy konsekwentnie nie płacą czynszu od wielu lat oraz dla tych, którzy unikają płacenia czynszu w lokalach socjalnych, gdzie ten czynsz jest naprawdę niski. Pojawiają się jednak głosy, że tworzenie osiedli złożonych z kontenerów, w których mieszkać będzie "margines społeczny", jest nieetyczne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro