Reklama
Reklama

Celówka zatrzymała 4 poszukiwanych listami gończymi

Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, popularnie zwany Celówką, jest najlepszym tego typu wydziałem w kraju. W ubiegłym roku funkcjonariusze zatrzymali 45 niebezpiecznych przestępców, a od początku stycznia 2010 roku mają na koncie 4 zatrzymania poszukiwanych listami gończymi!

7 stycznia doszło do pierwszego zatrzymania. 23-letni Mateusz J. ukrywał się od początku 2009 roku. Poznański sąd wydał za nim 2 listy gończe. Mężczyzna miał spędzić 30 miesięcy w więzieniu za napad i kradzieże z włamaniem - nie stawił się jednak na obdycie kary. Policjanci z ZPC zatrzymali go w Poznaniu na ul. Kruszwickiej, gdy opuszczał dom swojej konkubiny. Był zupełnie zaskoczony.

12 stycznia funkcjonariusze z Celówki zatrzymali Kamila O., mieszkańca Kalisza. 23-latka skazano na 3 i pół roku więzienia za napad z niebezpiecznym narzędziem. Zatrzymano go w jednym z bloków na ul. Sawickiej w Kaliszu. Nie stawiał oporu.

13 dzień stycznia okazał się pechowym dla kolejnego ukrywającego się przestępcy. Artur K. został przyłapany w jednej z poznańskich restauracji podczas jedzenia obiadu. Skazano go na blisko 4 lata pozbawienia wolności za rozbójnicze wymuszenia. Mężczyzna pod koniec grudnia 2009 roku opuścił więzienie, w którym spędził ostatnie 5 lat. Ukrywał się na terenie Poznania.

Do ostatniego zatrzymania doszło w Pile 19 stycznia. Paweł B. był poszukiwany od 2004 roku. Zasądzono mu karę roku i pięciu miesięcy pozbawienia wolności za włamania i kradzieże. Widok policjantów bardzo go zaskoczył. Przyznał, że chciał przetrwać na wolności do momentu przedawnienia sprawy. Ponieważ mężczyzna ukrywał się poza granicami kraju (m.in. w Holandii), poszukiwano go Europejskim Nakazem Aresztowania.

Policjanci z poznańskiej Celówki na tym nie kończą styczniowych zatrzymań. Pracują nad kolejnymi sprawami, które mogą się zakończyc jeszcze w tym miesiącu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro