Reklama

Nowa kładka połączy Poznań z podpoznańską miejscowością. Niebawem będzie można z niej korzystać

fot. Czerwonak, zobacz więcej / FB
fot. Czerwonak, zobacz więcej / FB

Trwają odbiory.

"Teren wokół inwestycji jest wyrównywany, porządkowany i wszystko wskazuje na to, że budowa zakończy się zgodnie z planem i już w końcówce lipca będzie można przedostać się na drugą stronę Warty pieszo lub rowerem"- informują urzędnicy z Czerwonaka.

Kładka pieszo-rowerowa, która połączy Czerwonak z poznańskim Umultowem powstała na wysokości przystani Akwen Marina w Czerwonaku. Dzięki niej mieszkańcy północnego Poznania zyskają krótszy dojazd do Puszczy Zielonki i Dziewiczej Góry.

Kładka ma 154 m długości i 4 m szerokości, a wraz z dojazdami infrastruktura liczy 524 m. W ramach inwestycji powstaną także ścieżki dojazdowe po stronie Poznania i Czerwonaka.

"Poznań i Czerwonak wyłożyły na inwestycję po połowie - każdy samorząd po około 2,16 mln zł. Koszt budowy wyniósł 14,2 mln zł. Większość, bo blisko 10 mln zł (dokładnie 9 940 000 zł) pochodzi z dofinansowania unijnego w ramach projektu "Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań - Etap I" i zadania "Rozbudowa metropolitalnego układu dróg pieszo-rowerowych (budowa kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę w Czerwonaku)"- informują przedstawiciele poznańskiego magistratu.

Tak obecnie wygląda inwestycja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Jest kolejne na dziś ostrzeżenie również dla Poznania i powiatu!
39℃
25℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro