Nowa kładka połączy Poznań z podpoznańską miejscowością. Niebawem będzie można z niej korzystać
Trwają odbiory.
"Teren wokół inwestycji jest wyrównywany, porządkowany i wszystko wskazuje na to, że budowa zakończy się zgodnie z planem i już w końcówce lipca będzie można przedostać się na drugą stronę Warty pieszo lub rowerem"- informują urzędnicy z Czerwonaka.
Kładka pieszo-rowerowa, która połączy Czerwonak z poznańskim Umultowem powstała na wysokości przystani Akwen Marina w Czerwonaku. Dzięki niej mieszkańcy północnego Poznania zyskają krótszy dojazd do Puszczy Zielonki i Dziewiczej Góry.
Kładka ma 154 m długości i 4 m szerokości, a wraz z dojazdami infrastruktura liczy 524 m. W ramach inwestycji powstaną także ścieżki dojazdowe po stronie Poznania i Czerwonaka.
"Poznań i Czerwonak wyłożyły na inwestycję po połowie - każdy samorząd po około 2,16 mln zł. Koszt budowy wyniósł 14,2 mln zł. Większość, bo blisko 10 mln zł (dokładnie 9 940 000 zł) pochodzi z dofinansowania unijnego w ramach projektu "Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań - Etap I" i zadania "Rozbudowa metropolitalnego układu dróg pieszo-rowerowych (budowa kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę w Czerwonaku)"- informują przedstawiciele poznańskiego magistratu.
Tak obecnie wygląda inwestycja.

