Taki widok w podpoznańskiej miejscowości. "Takie działanie jest przestępstwem"
Ktoś wyrzucił śmieci na pole.
"To nie jest dzikie wysypisko - to czyjeś pole, na którym rośnie zboże. Ktoś wyrzucił tu gruz, styropian, części samochodowe i odpady remontowe, niszcząc prywatną własność mieszkańca Dobieżyna. Takie działanie jest przestępstwem"- informują urzędnicy z Buku.
Apel kierowany jest do mieszkańców o niewyrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, takich jak wzdłuż dróg, na prywatnych posesjach, polach uprawnych, poboczach, terenach zielonych oraz w lasach. "Miasto i Gmina są zmuszone do posprzątania, a tego typu działania generują dodatkowe koszty oraz negatywnie wpływają na środowisko i estetykę naszej okolicy"- dodano.
"Przypominamy, że większość odpadów podrzucanych w przestrzeni publicznej to odpady komunalne, które objęte są systemem zbiórki organizowanym przez Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT", a więc można je bezpłatnie przekazać do firmy odbierającej odpady komunalne zgodnie z harmonogramem odbioru i/lub do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Buku przy ul. Przemysłowej 10, w ramach złożonej deklaracji śmieciowej"- przypominają przedstawiciele Miasta i Gminy Buk.

