Nowa droga rowerowa połączy dwie wielkopolskie miejscowości
Jest umowa.
Kilka dni temu w obecności wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka została podpisana umowa na budowę drogi dla rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 470, która w niedalekiej przyszłości połączy Brudzew z Turkiem.
"Wartość podpisanej umowy z PRDM Koło oraz PRDiM Sieradz wynosi ponad 18 mln zł, z czego aż 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji zostanie pokrytych ze środków Unii Europejskiej. Projekt jest realizowany we współpracy trzech samorządów: Gminy Brudzew (lidera projektu), Gminy Turek oraz Gminy Miejskiej Turek" - informują przedstawiciele Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.
Planowana droga dla rowerów będzie miała ponad 10 kilometrów długości i zapewni mieszkańcom bezpieczne oraz komfortowe połączenie pomiędzy Gminą Brudzew, Gminą Turek i Miastem Turek. "Dotychczas rowerzyści zmuszeni byli poruszać się ruchliwą drogą wojewódzką nr 470, na której występuje duże natężenie ruchu samochodowego i ciężarowego. Realizacja inwestycji znacząco poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz stworzy dogodne warunki do codziennego korzystania z roweru jako środka transportu" - podkreślają urzędnicy z Brudzewa.

