Reklama

Nowa droga rowerowa połączy dwie wielkopolskie miejscowości

zdjęcie ilustracyjne | fot. Andrzej Rembowski z Pixabay
zdjęcie ilustracyjne | fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

Jest umowa.

Kilka dni temu w obecności wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka została podpisana umowa na budowę drogi dla rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 470, która w niedalekiej przyszłości połączy Brudzew z Turkiem.

"Wartość podpisanej umowy z PRDM Koło oraz PRDiM Sieradz wynosi ponad 18 mln zł, z czego aż 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji zostanie pokrytych ze środków Unii Europejskiej. Projekt jest realizowany we współpracy trzech samorządów: Gminy Brudzew (lidera projektu), Gminy Turek oraz Gminy Miejskiej Turek" - informują przedstawiciele Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Planowana droga dla rowerów będzie miała ponad 10 kilometrów długości i zapewni mieszkańcom bezpieczne oraz komfortowe połączenie pomiędzy Gminą Brudzew, Gminą Turek i Miastem Turek. "Dotychczas rowerzyści zmuszeni byli poruszać się ruchliwą drogą wojewódzką nr 470, na której występuje duże natężenie ruchu samochodowego i ciężarowego. Realizacja inwestycji znacząco poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz stworzy dogodne warunki do codziennego korzystania z roweru jako środka transportu" - podkreślają urzędnicy z Brudzewa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Jest kolejne na dziś ostrzeżenie również dla Poznania i powiatu!
39℃
25℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro