Reklama

Miasto finansuje działanie policji

Coraz więcej pieniędzy z budżetu miasta przeznaczanych jest wyposażenie funkcjonariuszy policji. W 2009 r. było to 10 mln zł, a w tym roku 8 mln zł. Miasto musi inwestować w działanie policji, ponieważ niewystarczająca liczba funduszy przekazywana jest z budżetu państwa.

Policjanci w swoim działaniu nie mogą mieć przerwy. Działanie wszystkich jednostek musi mieć ciągłość a do tego niezbędne są pieniądze. O kłopotach finansowych policji mówi się już od dłuższego czasu. Funkcjonariusze na co dzień muszą radzić sobie z dużymi ograniczeniami i utrudnieniami w wykonywaniu swoich obowiązków. Narzekają na brak podstawowych materiałów biurowych wyposażenia czy samochodów.

W obliczu tak ciężkiej sytuacji, policję wspiera miasto. W budżecie na 2010 rok zaplanowano wydanie 8 mln złotych na działanie wielkopolskiej policji.

Z budżetu miasta sfinansowane będą: zakup wyposażenia siłowni i sali ćwiczeń Komisariatu Policji Poznań-Wilda, zakup sprzętu komputerowego do Komisariatu Nowe Miasto oraz bieżące utrzymanie Komisariatu Policji Poznań-Północ. Z budżetu zostaną także przekazane pieniądze na zakup czterech policyjnych radiowozów.

Czy Twoim zdaniem samorząd powinien z kasy miejskiej finansować działalność policji?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro