Duża inwestycja nad poznańską Maltą. Jest dofinansowanie!
Miasto Poznań oraz trzy poznańskie kluby sportowe otrzymały dofinansowanie z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Szatnia na Medal".
Podczas konferencji na Torze Regatowym Malta minister sportu Jakub Rutnicki wręczył decyzje o przyznaniu dofinansowania w ramach programu "Szatnia na Medal". Wsparcie trafi do Miasta Poznań, KS Posnania, Warty Poznań oraz Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego Kiekrz.
"Każda inwestycja w infrastrukturę sportową przekłada się na lepsze warunki do treningów, organizacji zawodów i codziennego korzystania z obiektów. Cieszy nas, że środki z programu "Szatnia na Medal" trafiły nie tylko do Miasta, ale również do poznańskich klubów, które od lat rozwijają sport na wysokim poziomie. Dziękuję za to wsparcie Ministerstwu Sportu i Turystyki" - mówił Marcin Gołek, zastępca prezydenta Poznania.
Poznań przeznaczy 500 tys. zł dofinansowania na modernizację części szatniowej hangarów Toru Regatowego Malta. Inwestycja o wartości 1,28 mln zł poprawi standard zaplecza dla zawodników, trenerów i organizatorów zawodów.
"Przebudowa szatni jest częścią znacznie szerszego programu inwestycji realizowanych na Torze Regatowym Malta. Obecnie prowadzone są prace związane z modernizacją hangarów, centrum prasowego oraz infrastruktury technicznej" - informują miejscy urzędnicy.
"Na obiekcie wykonywane są również nowe powłoki żywiczne na Trybunie Zielonej, pirsach i wyspie dekoracyjnej. Przygotowywana jest nowa organizacja ruchu, a także realizowane są inwestycje zwiększające efektywność energetyczną, w tym montaż pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii oraz modernizacja węzła cieplnego. W ostatnim czasie zakończono również modernizację windy dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, odnowiono maszty flagowe oraz wyremontowano południową elewację budynku hangarów" - dodają.

