Podpoznańskie gminy apelują do mieszkańców! "Prosimy o racjonalne korzystanie"
Chodzi o wykorzystanie wody.
Do mieszkańców Mieczewa, Radzewic, Rogalina, Rogalinka, Sasinowa i Świątnik apeluje Gmina Mosina.
"W związku z nadchodzącą falą upałów zwracamy się z prośbą o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody z wodociągu wiejskiego oraz Stacji Uzdatniania Wody w Rogalinie. W godzinach dziennych prosimy wykorzystywać wodę przede wszystkim na cele bytowe, a podlewanie ogrodów, napełnianie basenów i inne prace wymagające większego poboru wody przenieść na godziny nocne (23:00-5:00)" czytamy. "Wydolność stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej jest ograniczona, dlatego zwiększony pobór wody w godzinach szczytu może powodować spadki ciśnienia" dodano.
W związku z trwającymi upałami o racjonalne korzystanie z wody, szczególnie w godzinach jej największego zapotrzebowania, tj. od 17:00 do 22:00, apeluje też Gmina Pobiedziska. "Przypominamy o całkowitym zakazie poboru wody z hydrantów ppoż. oraz wstrzymaniu podlewania w tym czasie. Nadmierne zużycie wody może doprowadzić do spadku ciśnienia w sieci. Potrzebne jest współdziałanie, gdyż tylko racjonalne podejście do sytuacji pozwoli zapewnić nam dostęp do wody"- podkreślono.

