Reklama

Podpoznańskie gminy apelują do mieszkańców! "Prosimy o racjonalne korzystanie"

zdjęcie ilustracyjne | fot. Renate z Pixabay
zdjęcie ilustracyjne | fot. Renate z Pixabay

Chodzi o wykorzystanie wody.

Do mieszkańców Mieczewa, Radzewic, Rogalina, Rogalinka, Sasinowa i Świątnik apeluje Gmina Mosina.

"W związku z nadchodzącą falą upałów zwracamy się z prośbą o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody z wodociągu wiejskiego oraz Stacji Uzdatniania Wody w Rogalinie. W godzinach dziennych prosimy wykorzystywać wodę przede wszystkim na cele bytowe, a podlewanie ogrodów, napełnianie basenów i inne prace wymagające większego poboru wody przenieść na godziny nocne (23:00-5:00)" czytamy. "Wydolność stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej jest ograniczona, dlatego zwiększony pobór wody w godzinach szczytu może powodować spadki ciśnienia" dodano.

W związku z trwającymi upałami o racjonalne korzystanie z wody, szczególnie w godzinach jej największego zapotrzebowania, tj. od 17:00 do 22:00, apeluje też Gmina Pobiedziska. "Przypominamy o całkowitym zakazie poboru wody z hydrantów ppoż. oraz wstrzymaniu podlewania w tym czasie. Nadmierne zużycie wody może doprowadzić do spadku ciśnienia w sieci. Potrzebne jest współdziałanie, gdyż tylko racjonalne podejście do sytuacji pozwoli zapewnić nam dostęp do wody"- podkreślono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

36℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro