W Poznaniu trwa Ogólnopolski Konkurs Motorniczych. Bierze w nim udział 12 duetów
Zwycięzców poznamy po południu.
W piątek w Poznaniu rozpoczął się Ogólnopolski Konkurs Motorniczych. Dwanaście dwuosobowych załóg rywalizuje w konkurencjach sprawdzających precyzję, refleks, koncentrację i opanowanie - umiejętności, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu pasażerów.
"To wydarzenie, w trakcie którego rywalizacja połączona zostanie z integracją środowiska. Dwuosobowe zespoły zmierzą się z zadaniami inspirowanymi realnymi wyzwaniami występującymi w codziennej pracy" - informuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK.
W piątek uczestnicy wylosowali numery startowe i rozpoczęli treningi na terenie zajezdni na Franowie. W sobotę poznali konkurencje, z którymi przyszło im się zmierzyć, a po uroczystym otwarciu konkursu rozpoczęła się rywalizacja. Wyniki zostaną ogłoszone po południu.
"Ze względów bezpieczeństwa konkurs odbywa się bez udziału publiczności - jego przebieg będzie można jednak na bieżąco obserwować na stronie MPK Poznań na Facebooku oraz w serwisie YouTube, do czego serdecznie zachęcamy" - dodała rzeczniczka.

