Fala tropikalnych upałów w Poznaniu. Jest apel!
Obyśmy nie byli obojętni.
Do Poznania dotarła fala tropikalnych upałów. Synoptycy zapowiadają temperatury sięgające nawet niemal 40 C. Jak podkreślają poznańscy strażnicy miejscy, dla wielu osób - w tym osób starszych, chorych oraz będących pod wpływem alkoholu - takie warunki mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
"Przegrzanie organizmu w połączeniu z procentami i brakiem wody bywa zabójcze. Nasi dyżurni już teraz odbierają coraz więcej zgłoszeń o osobach pod wpływem alkoholu, które leżą w parkach, na skwerach czy bezpośrednio pod gołym niebem - słońce w takich miejscach operuje najsilniej" - informują funkcjonariusze. "Pamiętajmy - stan nietrzeźwości nie odbiera nikomu prawa do pomocy, a zasłabnięcie czy udar słoneczny mogą spotkać każdego. Nie bądźmy obojętni" - dodają.
W przypadku zauważenia osoby leżącej na ziemi lub ławce należy reagować natychmiast i zgłosić interwencję, korzystając z bezpłatnych numerów alarmowych: 986 - Straż Miejska Poznań oraz 112 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
"Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym mieście. Jeden telefon może uratować ludzkie życie!" - podkreślają strażnicy miejscy z Poznania.


Najpopularniejsze komentarze