Reklama
Reklama

Wielkopolskie przysmaki w europejskim atlasie

Wśród tysiąca stron w unijnym atlasie produktów regionalnych, znalazły się aż cztery wyroby z naszego regionu. Nie zabrakło oczywiście rogali świętomarcińskich. Atlas zawiera pięć kategorii, do których klasyfikowane są wyroby z terenów całej Unii Europejskiej.

Album zawiera tysiąc stron i prezentuje przysmaki z różnych zakątków państw należących do Unii Europejskiej. Są to regionalne przysmaki wytwarzane zgodnie z opracowaną wiele lat temu recepturą. W książce można znaleźć aż 850 takich produktów. Pięć z nich to nasze, wielkopolskie produkty. Są to: rogale świętomarcińskie z Poznania, wielkopolski ser smażony z Nowego Tomyśla, olej rydzowy z Szamotuł oraz andruty z Kalisza.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Unia Europejska chroni regionalne produkty już od 1992 roku. Przyznawane sa trzy odznaczenia: Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Odznaczenia Geograficzne, Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Celem działań unijnych jest ochrona nazw produktów oraz ich receptury.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro