Zderzenie dwóch pociągów w regionie. Są nowe informacje
Trzy osoby trafiły do szpitala.
Jak już informowaliśmy po godzinie 18 w miejscowości Białośliwie w powiecie pilskim "Dwa pociągi zderzyły się (bocznie) ze sobą. 11 osób zostało poszkodowanych, w tym 3 pasażerów zostało przetransportowanych do szpitali" - informuje asp. Martin Halasz, rzecznik prasowy KW PSP Poznań.
Na miejscu wciąż pracuje kilkanaście zastępów PSP i OSP.
Pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami w tym miejscu.
"POLREGIO wprowadziło zmiany w komunikacji. Podróżni pociągu PR relacji Piła Główna - Bydgoszcz Główna mają zapewnioną dalszą podróż autobusem od stacji Białośliwie do Bydgoszczy" - informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy POLREGIO S.A. "Na linii kolejowej Piła - Bydgoszcz na odcinku Kaczory - Wyrzysk Osiek obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa za składy POLREGIO" - dodaje.
Komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia, w którym uczestniczyły pociągi POLREGIO relacji Piła Główna - Bydgoszcz Główna oraz PKP Intercity relacji Białogard - Warszawa Wschodnia. Jak dodaje Jakubowski, żaden z pasażerów podróżujących pociągiem POLREGIO nie został poszkodowany. Przebywało w nim w tym czasie 20 pasażerów.
O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

