Reklama

Kolejne prace na Ogrodach od poniedziałku. Zmiany zajdą na tych ulicach

fot. Bartosz Jankowski / ZDM
fot. Bartosz Jankowski / ZDM

W związku z wprowadzaniem Strefy Płatnego Parkowania.

- Od początku czerwca wprowadzana jest nowa organizacja ruchu na ulicach osiedla. Wykonawca zakończył już działania zaplanowane na obszarze I, obejmującym teren ograniczony ulicami Dąbrowskiego, św. Wawrzyńca i Żeromskiego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. - Zgodnie z harmonogramem obecnie roboty są prowadzone na ulicach Engestroema i Szamarzewskiego. Malowanie oznakowania poziomego na jezdni, ze względu na wysokie temperatury, jest wykonywane głównie w porze nocnej - dodaje.

Od poniedziałku, 29 czerwca, prace przeniosą się na ulicę Bednarską, od wtorku na Grodziską, a od środy na Szamotulską. Już teraz kierowcy są proszeni o przeparkowanie samochodów. Oznakowanie już się pojawiło. Jeśli pogoda pozwoli, prace potrwają do 3 lipca. - Równolegle trwa budowa progów zwalniających na ulicach Swojskiej, Pięknej i Miodowej. Podczas robót należy spodziewać się punktowego zawężenia jezdni.

SPP na Ogrodach zostanie wprowadzona w listopadzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cała Wielkopolska na czerwono. Do kiedy ostrzeżenia III stopnia?
39℃
25℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
21.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro