Ponad 200 km/h po S5 w regionie. Poznaniak za kierownicą Maserati ukarany
Dodano 1 godzina temu
Dostał mandat i punkty karne.
W środę w godzinach porannych policjanci patrolujący trasę S5 w powiecie leszczyńskim natknęli się na kierowcę, który poruszał się drogą zdecydowanie za szybko. - Na trasie z Rydzyny do Bojanowa kierowca Maserati przekroczył dozwoloną prędkość o 92 km/h. Prowadził pojazd z prędkością 212 km/h - wyjaśnia leszczyńska policja.
Okazało się, że za kierownicą siedział 41-letni Poznaniak. Ukarano go mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. - Przypominamy, że przekroczenie dozwolonej liczby 24 punktów karnych (dla kierowców posiadających prawo jazdy dłużej niż jeden rok) powoduje zatrzymanie uprawnień i konieczność ponownego zdania egzaminu państwowego.

