Wybuch w trakcie zajęć na UAM. Studentka poparzona kwasem
Do zdarzenia doszło w środę w Instytucie Geologii.
O tej sprawie informowaliśmy już w środę. Strażacy przekazali nam wówczas, że w trakcie zajęć doszło do wybuchu i ucierpiała jedna osoba. Jest więcej informacji. Jak ustalił Głos Wielkopolski, do wybuchu doszło podczas pracy w laboratorium, a ucierpiała studentka trzeciego roku na kierunku Zmiany klimatu Ziemi. Pracowała nad swoją pracą dyplomową.
Do wybuchu doszło w wyniku gwałtownej reakcji chemicznej. W pomieszczeniu pojawiło się sporo dymu. Poszkodowanej studentce pomocy udzielili pracownicy instytutu, na miejsce wezwano też służby ratunkowe. Z informacji uczelni wynika, że kobieta nie odniosła obrażeń zagrażających jej życiu. Uniwersytet wyjaśnia wszelkie okoliczności wypadku. Już wiadomo, że laboratorium będzie musiało przejść remont, a aktualnie jest zamknięte.

