Jacek Jaśkowiak pogratulował właścicielom poznańskich restauracji, wyróżnionych przez przewodnik Michelin
W Poznaniu i okolicy mamy już 25 wyróżnionych restauracji.
- Gastronomia w Poznaniu rozkwita! Potwierdzają to już od kilku lat inspektorzy przewodnika Michelin Guide. Wielkie brawa dla wszystkich wyróżnionych lokali, których w Poznaniu i okolicy mamy już 25! Szczególne ukłony dla Restauracji Muga, która po raz czwarty otrzymała gwiazdkę. Gratuluję i dziękuję wszystkim poznańskim restauratorom za współtworzenie tak ciekawej i różnorodnej sceny gastronomicznej w naszym mieście, docenianej zarówno przez mieszkańców jak i turystów - poinformował prezydent Poznania.
Jacek Jaśkowiak przyznał również, że dzięki pracy restauratorów Poznań coraz mocniej zaznacza swoją pozycję i staje się wyjątkowym punktem na kulinarnej mapie Polski i Europy. Prezydent stwierdził, że to świetna promocja Poznania i silny magnes przyciągający ludzi, którzy podróżując, szukają dobrej kultury i smacznej kuchni.

