Policjanci zabezpieczyli spore ilości narkotyków. Zatrzymano w tej sprawie 43-latka
Kryminalni z Czarnkowa ujawnili i zabezpieczyli blisko 1,2 kilograma środków odurzających.
Do ujawnienia narkotyków doszło w miniony weekend na terenie jednej z posesji w gminie Czarnków.
- W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili właściciela zabezpieczonych substancji i zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji, gdzie wykonano z nim dalsze czynności procesowe - informuje mł. asp. Beata Grandtke z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.
Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczone substancje to mefedron i amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli 697 gramów mefedronu oraz 498 gramów amfetaminy.
- Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd - dodaje mł. asp. Beata Grandtke.

