Akcja służb pod Poznaniem. Zatrzymano gang oszukujący Włochów na wnuczka
Działali od dawna.
17 czerwca na terenie powiatu poznańskiego Grupa Realizacyjna z KMP w Poznaniu zatrzymała pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw. Oszuści dzwonili do mieszkańców Włoch i podawali się za wnuków swoich rozmówców. - Udając ich krewnych, opowiadali historie o swojej poważnej chorobie i pilnej potrzebie zabiegów medycznych. Pokrzywdzeni, próbując pomóc, tracili pieniądze, złoto, luksusowe zegarki. Realizacja była możliwa dzięki dobrej współpracy ze stroną włoską, oficerem łącznikowym oraz Europolem i Eurojustem - podkreśla Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.
Z ustaleń śledczych wynika, że oszuści działają w ten sposób od dawna. Zabezpieczono przy nich 40 tysięcy złotych w gotówce i drogie zegarki. Ostatecznie 4 osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa, za co grozi do 8 lat więzienia.


Najpopularniejsze komentarze