W Poznaniu budują nowoczesny kompleks sportowy. Tak postępują prace
Przy Cytadeli.
Przy ul. Armii Poznań 15 trwa budowa nowego kompleksu sportowego Orlik. W miejscu dotychczasowego, wyeksploatowanego obiektu powstaje nowoczesna infrastruktura sportowa, która zapewni lepsze warunki do aktywności fizycznej i rekreacji.
W skład kompleksu wejdą pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, boisko wielofunkcyjne oraz kort tenisowy.
"To kolejny przykład skutecznego aplikowania Miasta o środki na rozwój infrastruktury sportowej. Inwestycja zyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu budowy kompleksów sportowych Orlik. Na nowych boiskach prowadzone będą nie tylko zajęcia wychowania fizycznego uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Korzystać z nich będą mogły również związki i organizacje sportowe posiadające w swoich strukturach system szkolenia młodzieży, a także okoliczni mieszkańcy, dzieci i młodzież" - mówi Marcin Gołek, zastępca prezydenta Poznania.
Inwestycja obejmuje także budowę zaplecza sanitarno-szatniowego, nowych ogrodzeń i piłkochwytów oraz modernizację oświetlenia, które zostanie wymienione na energooszczędne lampy LED.
"Zakończono rozbiórkę istniejącego boiska wielofunkcyjnego i rozpoczęto wykonywanie podbudowy pod nową nawierzchnię. Trwają również roboty rozbiórkowe na boisku tenisowym oraz boisku piłkarskim. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do realizacji kolejnego etapu inwestycji, obejmującego budowę podbudów pod nowe nawierzchnie sportowe oraz wymianę oświetlenia" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

