Reklama
Reklama

Kąpiel podczas mrozu? Dla nich to przyjemność!

fot. Elżbieta Skowron

W sobotę na plaży w Krzyżownikach zebrali się chętni do uzyskania specjalizacji Ice Diver. Kurs podlodowego nurkowania w Jeziorze Kierskim zorganizowało Centrum Nurkowe X-Dive. Dziś nurkowie ponownie schodzą pod wodę w przeręblu, tym razem rekreacyjnie.

Nurkowanie to pasja, a o pasję trzeba dbać i ją rozwijać. Jednym ze sposobów na nabywanie nowych umiejętności jest odbywanie specjalistycznych kursów. W sobotę w Jeziorze Kierskim nurkowali profesjonaliści, ale też amatorzy, którzy chcieli otrzymać tytuł Ice Divera - czyli Nurka Podlodowego.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Kursy specjalistyczne nie są przeznaczone dla osób "z ulicy", dlatego też ci nurkowie, którzy brali udział we wczorajszym szkoleniu, mają na swoim koncie przynajmniej certyfikat Advanced Open Water. Aby móc legalnie nurkować pod wodą trzeba mieć wymieniony certyfikat, przynajmniej 18 lat i oczywiście ukończyć kurs, który składa się z zajęć teoretycznych oraz minimum trzech nurkowań pod lodem. W ich trakcie przyszli podlodowi nurkowie poznają zasady bezpiecznego wykonywania przerębla, przygotowywania sprzętu i technik porozumiewania się z między sobą pod wodą, a także z asekurującymi osobami na powierzchni. Koszt takie szkolenia to około 600 złotych.

Dziś nurkowie jeszcze raz schodzą pod wodę w Jeziorze Kierskim. Tym razem są to sami Ice Diverzy, który w ten sposób trenują pod czujnym okiem instruktora. Po wyjściu z wody na amatorów podlodowego szaleństwa czekają gorące napoje oraz dania z grilla. Po wychłodzeniu konieczne jest bowiem przywrócenie organizmowi odpowiedniej temperatury.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro