Handlował lekami na potencję i anabolikami w internecie. Zatrzymano Poznaniaka
Handel odbywał się bez zezwolenia.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Cyfrową KWP w Poznaniu zatrzymali 31-letniego mieszkańca naszego miasta, który na platformach sprzedażowych handlował farmaceutykami. Miał w ofercie leki anaboliczne oraz na potencję. Mężczyznę zatrzymano w pobliżu jego miejsca zamieszkania.
- W trakcie wykonywanych po zatrzymaniu czynności wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Techniki Kryminalistycznej i Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KMP Poznań przy mężczyźnie oraz w użytkowanych przez niego pomieszczeniach tj. garażu i miejscu zamieszkania oraz pojeździe marki BMW ujawniono i zabezpieczono kilkaset opakowań z zawartością łącznie 147 016 tabletek, 4 111 fiolek do iniekcji, 112 saszetek z zawartością żelu do spożycia o wartości czarnorynkowej ok. 400 tys. zł, pieniądze w kwocie 30 350 zł, siedem telefonów komórkowych, dwa laptopy, tablet, pendrive, modem internetowy oraz 24 zamknięte, zaadresowane i gotowe do wysyłki paczki z zawartością środków anabolicznych - wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. Przesyłki miały trafić nie tylko do Polski, ale też do innych krajów. Zabezpieczono też BMW, którym się poruszał o wartości 70 tysięcy złotych.
Policjantom udało się wstrzymać 26 przesyłek, które już zostały nadane za pośrednictwem urządzeń do nadawania paczek. - Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 124 Ustawy o prawie farmaceutycznym, za który grozi do 2 lat więzienia. Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego 2 razy w tygodniu oraz wydano zakaz opuszczania kraju - dodaje.

