Reklama

Zwęzili trasę, by powstała droga rowerowa. "Dowód na brak wyobraźni"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o trasę Kobylnica - Bugaj pod Poznaniem.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. Uchwycił on na zdjęciu kolizję, do jakiej doszło w niedzielę na DW 194 pomiędzy Kobylnicą a Bugajem. - Dowód na brak wyobraźni Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ten odcinek drogi niedawno przebudowano, zabierając pas awaryjny na drogę dla rowerów. Skutek tego jest taki, że w razie wypadku służby muszą zablokować drogę, aby udzielić pomocy. A jeśli na tej drodze jakiś pirat zechce wyprzedzać na trzeciego, nie ma nawet gdzie uciec, bo są słupki separujące szosę od ścieżki dla rowerów. Pomysł bez wyobraźni mogący skończyć się tragicznie - opisuje.

Temat tego przebudowanego odcinka był już poruszany w mediach. Kierowcy jesienią ubiegłego roku skarżyli się, że ich zdaniem słupki oddzielające część dla kierowców od części dla rowerzystów mogą stanowić zagrożenie. WZDW w Poznaniu odpierał ataki, tłumacząc, że trasa była za szeroka, przez co kierowcy często się na niej rozpędzali i wykonywali tam niebezpieczne manewry. W rozmowie z TVP3 Poznań tłumaczono, że przy jezdni znajdują się pobocza nawierzchni bitumicznej - utworzenie np. korytarza życia wciąż jest tam więc możliwe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro