Reklama
Reklama

Poznańscy naukowcy wyróżnieni przez premiera!

Aż 44 naukowców z całej Polski otrzymało dziś Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Otrzymali oni wyróżnienia za działalność naukową, artystyczną, naukowo-techniczną, a także za rozprawy doktorskie i habilitacyjne. Wśród wyróżnionych są poznaniacy!

Nagrody Prezesa Rady Ministrów są przyznawane od 1994 roku, z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk. Premier Donald Tusk na uroczystym wręczaniu nagród przyznał, że bez nakładu intelektualnego skok cywilizacyjny kraju nie jest możliwy.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Wśród naukowców wyróżnionych za wybitnydorobek naukowywyróżniono m.in. prof. Stanisława Czekalskiego z Uniwersytetu Medycznego w naszym mieście oraz prof. Jerzego Ważnego z Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu. Za wybitne osiągnięcia naukowe nagrodzono m.in.prof. Tomasza Jasińskiego z Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Wśród innych wyróżnionych znaleźli się Grzegorz Niedźwiedzki z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Geologicznego. To właśnie oni odkryli w Górach Świętokrzyskich ślady stóp tetrapoda, najstarszego czworonoga, który wyszedł na ląd. Informacja o tym odkryciu znalazła się na łamach prestiżowego magazynu "Nature" i wprowadziła spore zamieszanie wśród najwybitniejszych naukowców z całego świata.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro