Reklama

Sposób na kryzys?

Zmieniasz pracę z lepszej na gorszą? - możesz liczyć na dodatek motywacyjny z Wielkopolskiego Urzędu Pracy. Placówka przygotowała pakiet antykryzysowy, który ma zminimalizować skutki kryzysu. To nie jedyna zmiana. Urząd zamierza też, między innymi, więcej pieniędzy przeznaczyć na szkolenie młodych ludzi i współprace ze szkołami i uczelniami. Więcej osób będzie też mogło liczyć na wsparcie urzędu i otworzyć swój własny biznes.

W porównaniu z 2008 rokiem poziom bezrobocia w 2009 wzrósł prawie dwukrotnie i obecnie bez pracy w Poznaniu o powiecie jest 15 tyś. osób. Największą grupę bezrobotnych tworzą młodzi ludzie i absolwenci szkół wyższych, następnie osoby powyżej 50 roku życia oraz te które zostały zwolnione w wyniku kryzysu.

Skutki kryzysu ma zminimalizować pakiet antykryzysowy przygotowany przez Wojewódzki Urząd Pracy. W tym roku więcej osób będzie mogło liczyć na wsparcie urzędu i otworzyć swój własny biznes. Urząd będzie płacił również za gotowość do zmian. Dodatek motywacyjny otrzymają ci, którzy zmienia prace z lepszej na gorszą. Jeżeli ktoś zarabiał 4 tys. i w nowej pracy zarabia trzy, to otrzyma z urzędu 3 tyś. zł rekompensaty. Dodatek relokacyjny otrzymają ci którzy podejmą prace w odległości ponad 50 km od miejsca mieszkania. W tym przypadku wypłata będzie wynosiła około 4, 5 tys zł.

W tym roku mniej pieniędzy przeznaczono na szkolenia zawodowe. W zamian za to urząd zamierza wspierać młodych ludzi i inwestować w popularyzacje zawodów wysokokwalifkowanych. Urząd przygotował również stypendia dla uzdolnionych uczniów i doktorantów kierunków uznanych za strategiczne dla rozwoju Wielkopolski. Po raz pierwszy na wsparcie w ramach pomysłów innowacyjnych będą mogły liczyć projekty uwzględniające międzynarodowych partnerów biznesowych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
72.40 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro