Jest dyspensa arcybiskupa na piątek. I prośba o modlitwę oraz ofiarę do skarbony
Dodano środa, 3.06.2026 r., godz. 14.55
W Archidiecezji Poznańskiej w najbliższy piątek katolicy będą mogli legalnie zjeść mięso.
Przed nami długi weekend. - Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, niniejszym w myśl kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 5 czerwca 2026 r. (piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej, a także innym wiernym przebywającym w tym dniu na terenie archidiecezji - informuje arcybiskup Zbigniew Zieliński.
- Zachęcam jednocześnie, aby korzystający z dyspensy odmówili jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz złożyli ofiarę do skarbony z napisem "Jałmużna postna", a także częściej spełniali uczynki chrześcijańskiego miłosierdzia - dodaje.

Najpopularniejsze komentarze