Jest dyspensa arcybiskupa na piątek. I prośba o modlitwę oraz ofiarę do skarbony

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

W Archidiecezji Poznańskiej w najbliższy piątek katolicy będą mogli legalnie zjeść mięso.

Przed nami długi weekend. - Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, niniejszym w myśl kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 5 czerwca 2026 r. (piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej, a także innym wiernym przebywającym w tym dniu na terenie archidiecezji - informuje arcybiskup Zbigniew Zieliński.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania oferuje 4-miesięczne płatne staże. Aplikuj do 15 czerwca!
REKLAMA

- Zachęcam jednocześnie, aby korzystający z dyspensy odmówili jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz złożyli ofiarę do skarbony z napisem "Jałmużna postna", a także częściej spełniali uczynki chrześcijańskiego miłosierdzia - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro