Reklama
Reklama

Poznań na liście miast rezerwowych. Nie będzie biura informacyjnego UE?

Niezależne jury wybrało trzy miasta, które przeszły do ostatniego etapu w konkursu o lokalizację placówki biura informacyjnego Parlamentu Europejskiego. Są to: Kraków, Wrocław oraz Gdańsk. Poznań znalazł się na dodatkowej liście.

Spór o lokalizacje drugiej siedziby biura informacyjnego trwa już od dłuższego czasu. Pierwsze takie biuro działa w Warszawie. Biura zajmują się promocją, udzielają pomocy dziennikarzom oraz organizują panele dyskusyjne i konferencje z udziałem eurodeputowanych. Dzięki temu, przy okazji jest to duża promocja dla miasta. Na taką promocję nie może liczyć Poznań.

Do konkursu zgłoszonych zostało jedenaście miast. Pod uwagę brano głównie zaludnienie, wielkość miasta, bliskość lotniska, jakoś połączenia z Brukselą a także infrastrukturę. Do ścisłego finału wybrano trzy miasta - Kraków, Wrocław oraz Gdańsk. Poznań, wraz z Katowicami i Łodzią trafił na tzw. krótką listę. Oznacza to, że mogą być brane pod uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji, ale ich realna szansa znacznie się zmniejszyła.

Jeśli eurodeputowani szybko podejmą decyzję, takie biuro ma szansę rozpocząć działalność już w przyszłym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro