Wiadukt kolejowy w wielkopolskim mieście przeszedł do historii. "Było to bardzo trudne przedsięwzięcie, wymagające ogromnej precyzji"
Prace trwały nocą.
Przy ulicy Mostowej w Przygodzicach zdemontowano stary wiadukt kolejowy, który został zastąpiony nowoczesnym obiektem. Rozbiórka była wymagającą operacją logistyczną i techniczną, podczas której priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz utrzymanie ciągłości ruchu kolejowego.
"Roboty nad czynną linią kolejową i trakcją elektryczną realizowano nocą, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz sztucznego oświetlenia. Było to bardzo trudne przedsięwzięcie, wymagające ogromnej precyzji organizacyjnej i sprzętowej" - podkreśla wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.
"Obecnie na nowym wiadukcie, rondzie oraz drogach dojazdowych trwa układanie warstwy ścieralnej asfaltu. Równolegle prowadzone są prace związane z montażem oświetlenia ulicznego. Zakończono już przebudowę sieci zasilającej trakcję kolejową. Dotychczasową sieć napowietrzną zastąpiono podziemnym przyłączem kablowym, co wiązało się również z budową nowego słupa energetycznego" - informują przedstawiciele Gminy Przygodzice.
Zgodnie z harmonogramem inwestycja zakończy się do końca czerwca. Po rozbiórce starego wiaduktu przy torowisku zamontowane zostaną jeszcze bariery ochronne.


