Reklama
Reklama

Wiadukt kolejowy w wielkopolskim mieście przeszedł do historii. "Było to bardzo trudne przedsięwzięcie, wymagające ogromnej precyzji"

fot. Gmina Przygodzice / FB
fot. Gmina Przygodzice / FB

Prace trwały nocą.

Przy ulicy Mostowej w Przygodzicach zdemontowano stary wiadukt kolejowy, który został zastąpiony nowoczesnym obiektem. Rozbiórka była wymagającą operacją logistyczną i techniczną, podczas której priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz utrzymanie ciągłości ruchu kolejowego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania oferuje 4-miesięczne płatne staże. Aplikuj do 15 czerwca!
REKLAMA

"Roboty nad czynną linią kolejową i trakcją elektryczną realizowano nocą, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz sztucznego oświetlenia. Było to bardzo trudne przedsięwzięcie, wymagające ogromnej precyzji organizacyjnej i sprzętowej" - podkreśla wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

"Obecnie na nowym wiadukcie, rondzie oraz drogach dojazdowych trwa układanie warstwy ścieralnej asfaltu. Równolegle prowadzone są prace związane z montażem oświetlenia ulicznego. Zakończono już przebudowę sieci zasilającej trakcję kolejową. Dotychczasową sieć napowietrzną zastąpiono podziemnym przyłączem kablowym, co wiązało się również z budową nowego słupa energetycznego" - informują przedstawiciele Gminy Przygodzice.

Zgodnie z harmonogramem inwestycja zakończy się do końca czerwca. Po rozbiórce starego wiaduktu przy torowisku zamontowane zostaną jeszcze bariery ochronne.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro