Reklama

Ferie w Konserwatorium Muzycznym

Specjalną ofertę dla dzieci spędzających zimowe ferie w mieście przygotowało Konserwatorium Muzyczne w Poznaniu. Od 18 do 22 stycznia br. w jego siedzibie w CK Zamek organizowane są zajęcia i warsztaty muzyczne.

Zajęcia i warsztaty pod nazwą "Ferie w Konserwatorium" są formą dotarcia i zainteresowania sztuką muzyczną szerokiego grona odbiorców w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Mogą być one inspiracją do dalszego rozwijania własnych pasji i umiejętności. Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania. Zajęcia rozpoczęły się już w poniedziałek i potrwają tydzień. Wciąż jednak można się na nie zapisać w dowolny dzień, przed 22 stycznia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Impreza jest dobrze przygotowana, dofinansowana ze środków publicznych i wszystkim nam zależy, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej oferty. - powiedział nam Mateusz Słojewski, dyrektor Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu. Jedną z osób, które przygotowały zajęcia w ramach "Ferii w Konserwatorium" jest też prezenter serwisu kulturalnego WTK Adam Banaszak.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży dają możliwość sprawdzenia ich predyspozycji do gry na instrumentach. Kontakt z wykwalifikowanymi nauczycielami może też zaowocować wyłowieniem młodych talentów. Nauczyciele związani z Konserwatorium posiadają też wiedzę na temat możliwości dalszego kształcenia, zarówno w szkołach publicznych jak i niepublicznych w Polsce i zagranicą.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym przygotowano zabawy rytmiczne i muzyczne: "Wdzięk dźwięku", "Animacje muzyczne", "Karuzela dźwięków", "Muzyczne zoo" i inne. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą wziąć udział w warsztatach gitarowych "Zgrany zespół", "Zastrzyk Rocka", konsultacjach z emisji głosu, pokazowych lekcjach gry na różnych instrumentach, a także posłuchać wykładów. Dla osób, które już śpiewają w chórach, zespołach lub solo, Konserwatorium Muzyczne w Poznaniu przygotowało warsztaty z interpretacji piosenki oraz interpretacji aktorskiej i wokalno-aktorskiej. Służyć one mają podniesieniu umiejętności i otwarciu na nowe sposoby rozumienia i wykonywania tekstu słowno-muzycznego. Dla wszystkich, w tym również dorosłych, odbywają się wykłady z zakresu muzyki gospel i jazzowej: "Gospel od korzeni do współczesności", SCAT Jazzowa improwizacja wokalna", "Bobby Mc Ferrin - muzyczny geniusz" oraz popularyzujące klasykę: "Po co nam opera?" czy "Symfonika dla laika" i "Wokół wielkiej sceny". Nowością są też warsztaty "Oswój tremę - techniki relaksacyjne na muzyków". Można też będzie zrobić sobie makijaż sceniczny.

Zamysłem organizatorów było takie ułożenie zajęć, aby każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od czasu, w którym odwiedzi Konserwatorium i CK Zamek. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu, tj. w salach 307, 311, 313, 314 i 315 na III piętrze Zamku Cesarskiego. Odpłatność za zajęcia jest częściowa i wynosi 5 zł za każdy warsztat 30-minutowy lub 10 zł za warsztat 60-minutowy. Certyfikaty uczestnictwa uprawniające do udziału w warsztatach można nabyć w biurze, znajdującym się w pokoju 309 Zamku. Udział w zajęciach i warsztatach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Ilość miejsc w salach jest jednak ograniczona.

Dalsze szczegóły i harmonogram "Ferii w Konserwatorium" można poznać odwiedzając stronę internetową http://konserwatorium.wordpress.com/.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro