Reklama
Reklama

HCP: Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych zostanie sprywatyzowana

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Zarządca Zakładami Hipolita Cegielskiego planuje kolejny przetarg na cześć Ceglorza. Tym razem sprzedana ma być Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych. Takiemu posunięciu sprzeciwiają się jej pracownicy.

Tydzień temu rozstrzygnięty został przetarg, w konsekwencji którego sprzedana została Fabryka Pojazdów Szynowych. Część pieniędzy z tej sprzedaży trafiła do kasy HCP. Druga część przeznaczona została na spłatę długów. Takie posunięcie jednak nie załatwia wszystkich problemów Ceglorza. Zarząd postanowił więc sprzedać jedną z najlepiej funkcjonujących części HCP, czyli Fabrykę Silników Agregatowych i Trakcyjnych.

Spółka zainteresowały się już dwie polskie firmy. Podpisane zostały już listy intencyjne. Do końca lutego ma zostać sporządzona wycena fabryki. Jeśli tak się stanie, przetarg odbędzie się w maju. Jeśli inwestorzy zrezygnują, FSAiT połączy się z główną spółką.

Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się pracownicy, Obawiają się sprzedaży fabryki, ale nie chcą także połączenia z HCP. Obawiają się dublowania stanowisk i zwolnień. Podkreślają także, że FSAiT to najlepiej działająca część Ceglorza i zarząd powinien w nią inwestować a nie doprowadzać do upadku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
16.46 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro