Reklama
Reklama

Policja będzie kontrolować autokary

Dla wielu uczniów ferie to czas wyjazdów na zimowiska. Aby dzieci bezpiecznie dotarły do celu, policja zapowiedziała wzmożone kontrole autokarów. Funkcjonariusze będą sprawdzać nie tylko stan techniczny pojazdów, ale także ich wyposażenie.

Patrole pojawią się na większości dróg wyjazdowych z Poznania. Policjanci będą kontrolować zarówno samochody osobowe jak i autokary. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie. Jeśli w bagażniku znajdują się narty, muszą być odpowiednio przymocowane. Ponadto, w pojeździe powinny znajdować się także łańcuchy na koła oraz łopata. Policjanci zapowiedzieli, że szczególną uwagę będą także zwracać na trzeźwość kierowców. Pojazdy, których stan będzie budził zastrzeżenia, kierowane będą do stacji diagnostycznych współpracujących z policją.

Ponadto, w sobotę od godziny 6.00 do 14.00 na terenie dworca autobusowego PKS działac będzie punkt kontroli autokarów. Także rodzice dzieci, które wyjeżdżają na obozy, mogą zgłosić termin i miejsce wyjazdu na policję oraz poprosić o kontrolę.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro