Region. Wyładował złość na partnerkę, wybijając młotkiem szybę w przypadkowym oknie. Teraz grozi mu więzienie
Do jarocińskiej policji zgłosił się mężczyzna, któremu ktoś bez powodu wybił szybę w oknie.
Policjanci zgłoszenie przyjęli 6 maja. Nieznany jeszcze wówczas mężczyzna uderzył nieokreślonym przedmiotem w okno budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Al. Niepodległości w Jarocinie, powodując jego uszkodzenie. Wandal swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości ponad 1 tysiąca złotych.
- Całe zajście zostało uwiecznione na monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna podjeżdża do budynku rowerem, zatrzymuje się, a następnie spod kurtki wyjmuje jakiś przedmiot, którym z całej siły uderza w szybę. Dzięki temu nagraniu oraz zeznaniom świadków policjanci bardzo szybko wytypowali prawdopodobnego sprawcę uszkodzenia mienia. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Jarocin - informuje Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Mężczyzna zauważył po pewnym czasie, że jest poszukiwany, więc sam zgłosił się na komendę policji. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Jak zeznał 39-latek, w szybę uderzył młotkiem, który zabrał ze sobą z domu, a zrobił to ze złości na swoją byłą partnerkę. Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
