Poseł Bartosz Zawieja w sejmie o historycznym momencie w Poznaniu: "wydarzy się coś, na co wszyscy czekali"
26 maja oficjalnie zostanie wmurowany kamień erekcyjny pod nową siedzibę Teatru Muzycznego w Poznaniu.
O tej inwestycji pisaliśmy na epoznan.pl wielokrotnie.
Poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Bartosz Zawieja, wspomniał na mównicy w Sejmie o historycznym wydarzeniu w Poznaniu - Już 26 maja odbędzie się historyczne wydarzenie w Poznaniu, mam na myśli wmurowanie kamienia erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Teatru Muzycznego. To ambitne przedsięwzięcie uzyskało bardzo duży fundament. Wsparcie z Ministerstwa Kultury wyniosło aż 180 milionów złotych. W tym miejscu należą się ogromne gratulacje dyrektorowi tej znamienitej instytucji, panu Przemysławowi Kieliszewskiemu. To dzięki jego niezwykłej determinacji i wizji budowa jednej z najnowocześniejszych scen w Polsce stała się faktem - powiedział poseł Bartosz Zawieja.
W dalszej części przemowy przypomniał, że nowy obiekt pomieści około 1200 widzów i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inicjatywy wybudowania obiektu.
