Reklama
Reklama

Popierasz kandydaturę Poznania? Oddaj swój głos!

Choć w opublikowanym przez specjalną Komisję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego raporcie na temat sytuacji miast, które chcą zorganizować Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku największe szanse przyznano chińskiemu Nanjing, Poznań się nie poddaje! Jeśli chcesz, by to w naszym mieście odbyło się to sportowe święto - wyraź swoje poparcie na stronie internetowej!

W raporcie nie ma jednoznacznego wskazania na Nanjing jako przyszłego organizatora 2. letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Znajduje się w nim jednak stwierdzenie, iż "istnieje pewne ryzyko w realizacji niektórych projektów zawartych w ofercie miast-kandydatów". Zdaniem 17-osobowej komisji - chińskie miasto stwarza najmniejsze ryzyko. Mimo takiej opinii, Poznań będzie walczył do ostatniego dnia o możliwość zorganizowania imprezy.

Na stronie internetowej www.poznan2014.org każdy internauta może wyrazić swoje poparcie dla poznańskiej kandydatury. Do tej pory (od momentu uruchomienia strony 5 listopada) zrobiło to już blisko 35 tysięcy ludzi z całego globu. Jeśli uważasz, że Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie powinny się odbyć w Poznaniu - wejdź na portal i wyraź swoje poparcie!

Wszystkie głosy zostaną podliczone i wykorzystane podczas ostatniego wystąpienia przed Komitetem Wykonawczym MKOl w Vancouver, 10 lutego. Przedstawiciele naszego miasta liczą, że poparcie internautów pomoże Poznaniowi w uzyskaniu prawa do organizacji Igrzysk. To właśnie 10 lutego dowiemy się, które z miast będzie cieszyć się ze zwycięstwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro