Reklama

Ferie w mieście

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

18 stycznia dla wielkopolskich dzieci zaczynają się ferie. Niektóre pojadą na zimowisko, przede wszystkim w górach. Są takie, które ten czas spędzą w domu przy komputerze lub przed telewizorem. Część młodzieży poszuka sposobu na aktywne spędzenie czasu w Poznaniu. Wielu studentom ferie upłyną pod znakiem egzaminów poprawkowych.

Kiedy już studenci zdadzą ostatnie egzaminy poprawkowe i okaże się, że zostało im już za mało czasu na wyjazd na narty lub do swojej rodzinnej miejscowości, z pewnością się nie będą nudzić. Zaczną od odespania minionych, bardzo aktywnych dni. Później być może wyjdą gdzieś raz lub dwa razy ze znajomymi i zanim się obejrzą, zajęcia na uczelni rozpoczną się już na dobre.

Tym czasem ferie są wyzwaniem przede wszystkim dla osób, których dzieci uczą się w szkole podstawowej lub gimnazjum. Ci rodzice, którzy nie mogą posłać ich na często kosztowne wyjazdy w góry, ale też nie chcą, by przez 2 tygodnie ich pociechy psuły sobie wzrok przed komputerem lub telewizorem, na pewno będą szukać w ofercie miejskich półkolonii.

Półkolonie dla dzieci i młodzieży są organizowane przez szereg poznańskich ośrodków kulturalnych, z CK Zamek na czele. Odbywać się w nim będą zajęcia artystyczne, a także projekcje filmów i spektakle teatralne. Swoje oferty dla dzieci przygotowały też Domy Kultury Jędruś na os. Armii Krajowej, Na Pięterku na os. Orła Białego, Na Skarpie położone na os. Piastowskim, Jubilat na os. Tysiąclecia oraz Orle Gniazdo na os. Lecha. W ostatnim z nich odbywać się będą także warsztaty taneczne Unfreeze Hip-Hop Dance Workshop. Poza tym swoje półkolonie organizuje Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 przy ul. Jarochowskiego, Centrum Sztuki Dziecka znajdujące się na III piętrze CK Zamek, Klub Osiedlowy Krąg na ul. Dmowskiego i Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 przy Drodze Dębińskiej. Dzieciaki mogą też spędzić czas ferii razem z Fundacją Mam Talent oraz na półkoloniach jeździeckich.

Niecodzienną propozycję dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat przygotowała firma Invention-Group założona przez studentów politechniki poznańskiej. Na sześciodniowym kursie dzieci będą pod ich okiem konstruować prawdziwe roboty. Pomysł na "Twórcze Ferie" o nieco mniej technicznym charakterze podsyła zaś poznańska galeria Artystart, która organizuje zajęcia plastyczne o takiej właśnie nazwie dla małych grup dzieci.

W jaki sposób Twoje dziecko spędzi ferie?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro