Reklama
Reklama

Płaci większy czynsz, bo zainwestowała w remont

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Jedna z mieszkanek kamienicy przy ul. Woźnej w Poznaniu zapłaci więcej za czynsz w mieszkaniu komunalnym. To "nagroda" za założenie za własne pieniądze ogrzewania gazowego w lokalu zarządzanym przez MPGM.

Mirosława Majewska zrobiła remont mieszkania, z powodu którego musi zapłacić wyższy czynsz. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które zarządza kamienicą tłumaczy, że w tej sytuacji nie ma nić dziwnego. Standard mieszkania się podniósł, a więc musi wzrosnąć opłata. Mieszkanka kamienicy opowiedziała o tej sprawie reporterom WTK.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Lokatorka z ul. Woźnej na własną rękę przeprowadziła remont mieszkania. Na ten cel wzięła 10 tys. złotych kredytu. Zamontowała ogrzewanie gazowe i naprawiła podłogę. Wcześniej kilkukrotnie prosiła MPGM o przeprowadzenie remontu. Jak mówiła w rozmowie z Pulsem Dnia, bezskutecznie. W podobnej sytuacji byli też jej sąsiedzi. Po remoncie okazało się, że ci z nich, którzy zamontowali sobie ogrzewanie gazowe, muszą od września zeszłego roku płacić wyższy czynsz.

MPGM tłumaczy, że lokatorzy mieszkający w wyższym standardzie powinni płacić więcej. Dla mieszkanki kamienicy przy ul. Woźnej ostatnia podwyżka czynszu jest już trzecią w ciągu półtora roku. Jeszcze niedawno płaciła 6 zł. Potem cena wzrosła do 9 zł, a teraz już wynosi 13 zł za metr kwadratowy.

Zarówno Mirosława Majewska, jak i jej sąsiedzi skarżą się, że pomimo wysokich opłat, ich kamienicę trudno jest zaliczyć do budynków o wysokim standardzie. Nieszczelne są m.in. okna i drzwi wejściowe. Z dachu spadają dachówki, a rynny są dziurawe. Tym czasem reporterzy WTK słyszeli w MPGM, że remonty w tej kamienicy są przeprowadzane bardzo często. Jak później ustalili, skomplikowany jest także stan prawny budynku. Nadal nie jest znany jego prawowity właściciel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro