Reklama

Filip Kaczmarek chce zostać szefem PO

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Europeseł Filip Kaczmarek wystartuje w wyborach na szefa zarządu poznańskiej Platformy Obywatelskiej - donoszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Nowa funkcja może okazać się bardzo pomocna dla Kaczmarka, bowiem to zarząd wybiera kandydata do wyborów na prezydenta miasta.

Wybory na szefa PO odbędą się w marcu i kwietniu. Na chwilę obecną wiadomo, że w wyborach wystartuje obecny przewodniczący Dariusz Lipiński, wicemarszałek Senatu Marek Ziółkowski oraz wicemarszałek województwa Leszek Wojtasiak. W wyborach wystartuje także Filip Kaczmarek.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Stanowisko przewodniczącego poznańskiego oddziału PO może ułatwić podjęcie decyzji w wyborze kandydata na prezydenta miasta. Decyzja w tej sprawie ogłoszona zostanie zaraz po wyborze zarządu partii. Prawdopodobnie Kaczmarek chce stanąć na czele partii, żeby skuteczniej walczyć o nominację na kandydata na prezydenta.

Decyzja o tym, czy Platforma Obywatelska poprze bezpartyjnego Ryszarda Grobelnego, czy wystawi w wyborach swojego kandydata, nie została jeszcze podjęta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
84.53 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro