Reklama
Reklama

Filip Kaczmarek chce zostać szefem PO

fot. WTK Play

Europeseł Filip Kaczmarek wystartuje w wyborach na szefa zarządu poznańskiej Platformy Obywatelskiej - donoszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Nowa funkcja może okazać się bardzo pomocna dla Kaczmarka, bowiem to zarząd wybiera kandydata do wyborów na prezydenta miasta.

Wybory na szefa PO odbędą się w marcu i kwietniu. Na chwilę obecną wiadomo, że w wyborach wystartuje obecny przewodniczący Dariusz Lipiński, wicemarszałek Senatu Marek Ziółkowski oraz wicemarszałek województwa Leszek Wojtasiak. W wyborach wystartuje także Filip Kaczmarek.

Stanowisko przewodniczącego poznańskiego oddziału PO może ułatwić podjęcie decyzji w wyborze kandydata na prezydenta miasta. Decyzja w tej sprawie ogłoszona zostanie zaraz po wyborze zarządu partii. Prawdopodobnie Kaczmarek chce stanąć na czele partii, żeby skuteczniej walczyć o nominację na kandydata na prezydenta.

Decyzja o tym, czy Platforma Obywatelska poprze bezpartyjnego Ryszarda Grobelnego, czy wystawi w wyborach swojego kandydata, nie została jeszcze podjęta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
1℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro