Reklama
Reklama

Poznańskie choinki wracają do środowiska!

Akcję nieodpłatnego zbierania świątecznych drzewek prowadzi Zakład Zagospodarowania Odpadów. Choinki można dziś oddać do godziny 11.30 na placu Wielkopolskim, a następnie od 12.00 do 14.30 na placu Bernardyńskim.

Wszystkie drzewka będą odbierane od mieszkańców Poznania nieodpłatnie aż do końca lutego. Jeśli nie zdążymy na dzisiejszą akcję, możemy oddać choinkę do Punktów Gromadzenia Odpadów Problemowych. Znajduja się one przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 284 (Gratowisko) oraz w Suchym Lesie przy ul. Meteorytowej 1 (składowisko odpadów).

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Wszystkie zebrane w ten sposób drzewka zostaną w sposób ekologiczny zniszczone - powstanie z nich kompost, który ponownie będzie można użyć dla dobra środowiska. ZZO alarmuje, by nie wyrzucać choinek do śmietników - w ten sposób góra odpadów będzie się powiększać, a idea recyklingu zginie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro