Akcja policji w jednym z hoteli w regionie. Zatrzymano jednego z gości
Grozi mu do 20 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń w jednym ze sklepów spożywczych w Zbąszyniu.
"Policjanci Komisariatu Policji w Zbąszyniu ustalili, że mężczyzna już wcześniej odwiedził inny sklep, z którego ukradł papierosy oraz alkohol. Jednak to, co wydarzyło się później, miało znacznie poważniejszy charakter. Jeszcze tego samego wieczoru mężczyzna poszedł do innego dyskontu spożywczego. Wykorzystując moment, gdy w środku nie było klientów, wyciągnął z torby przedmiot przypominający broń palną i, kierując go w stronę ekspedientki, zażądał wydania pieniędzy z kasetki. Kobieta, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, spełniła jego żądanie. Mężczyzna zabrał gotówkę i oddalił się z miejsca zdarzenia. Po zgłoszeniu incydentu Komenda Powiatowa Policji z Nowego Tomyśla natychmiast ogłosiła alarm" - relacjonuje podkom. Barbara Sobieszek, oficer prasowy policji w Nowym Tomyślu.
Kluczowe było zabezpieczenie nagrań z monitoringu - zarówno sklepowego, jak i z prywatnych posesji. Dzięki pracy operacyjnej policjanci ustalili wizerunek sprawcy, a czujność pracownika hotelu w Zbąszyniu pozwoliła szybko namierzyć podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego wieczoru w swoim pokoju, gdzie znaleziono również przedmiot użyty podczas rozboju.
"51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu w Nowym Tomyślu. Następnie, decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu, został on doprowadzony na posiedzenie aresztowe. Sąd, biorąc pod uwagę sposób działania sprawcy, użycie przedmiotu przypominającego broń oraz postawę 51-latka, zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy" - dodała rzeczniczka.
Za rozbój grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

