Reklama
Reklama

ZDM: Droga do Term będzie powiększona

Zarząd Dróg Miejskich w przeciągu miesiąca ma wyłonić projektanta sieci dróg dojazdowych do Term Maltańskich. Sprawny dojazd do aquaparku to bardzo ważny element całej inwestycji. Projekt ma mieć wartość od 500 tysięcy do 1,5 miliona złotych.

Wiadomo już teraz, że nie powstaną nowe drogi dojazdowe nad Maltę. Modernizacja w układzie komunikacyjnym ma objąć skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Krańcowej. Przyczyną przebudowy tej części ulic Poznania będzie polepszenie dojazdu do powstających Term Maltańskich. ZDM poszukuje teraz projektanta wspomnianej modernizacji.

Chętnych do wykonania projektu jest aż pięciu. Najlepsza oferta zostanie wybrana w przeciągu miesiąca. ZDM chce, aby prace obejmowały nie tylko przebudowę samego skrzyżowania i ulic, ale także wybudowanie ścieżek rowerowych, chodników i kanałów deszczowych. Ulice mają być tak zmodernizowane, aby uniemożliwić kierowcom parkowanie w dowolnym miejscu. Tak bowiem dzieje się w sezonie letnim, ponieważ ulica Krańcowa jest ulicą dojazdową do Nowego ZOO.

Projekt układu komunikacyjnego ma powstać do połowy sierpnia 2010 roku. Termy Maltańskie mają zostać otwarte w sierpniu 2011 roku. W aquaparku będą odbywać się zawody sportowe. Baseny będą także dostępne dla poznaniaków. Obiekt podzielono bowiem na dwie części: sportową i rekreacyjną. Jednakowo z term będzie mogło korzystać 665 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro