Reklama

Pozbądź się choinki ekologicznie

W Poznaniu rusza poświąteczna zbiórka drzewek świątecznych. W ramach akcji "Poznańskie choinki wracają do środowiska" mieszkańcy miasta mogą do końca lutego br. nieodpłatnie oddać choinkę do Punktów Gromadzenia Odpadów Problemowych.

Bezpłatną akcję "Poznańskie choinki wracają do środowiska" zorganizował miejski Zakład Zagospodarowania Odpadów. Będzie on prowadził bezpłatną zbiórkę świątecznych drzewek do końca lutego 2010 r.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Pierwszy punkt, w którym poznaniacy mogą oddać swoją choinkę, znajduje się przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284. Drugi jest usytuowany na składowisku odpadów w Suchym Lesie przy ul. Meteorytowej 1. Powstaną także czasowe miejsca zbiórki choinek w innych punktach miasta. W soboty 9, 16 i 23 stycznia 2010 r znajdą się one na placach Wielkopolskim oraz Bernardyńskim. Na pierwszym z nich będzie można oddać swoją choinkę od godz. 9.00 do 11.30, a na drugim od 12.00 do 14.30.

Pozbycie się świątecznego drzewka w ramach akcji "Poznańskie choinki wracają do środowiska" gwarantuje, że będzie ono utylizowane w sposób ekologiczny, zamiast powiększać górę śmieci zalegających na wysypisku. ZZO w Poznaniu przerobi choinki na kompost. Władze miasta chciałyby, aby tegoroczna akcja zapoczątkowała nową, poświąteczną, przyjazną środowisku tradycję.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro