Reklama
Reklama

Zauważyli jadącego pod prąd Forda w regionie i wezwali policję

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Dwie osoby trafiły do aresztu.

W ubiegłym tygodniu wieczorem w Zaniemyślu na ul. Raczyńskiego dwaj świadkowie zauważyli niebezpieczną sytuację na drodze. Kierujący Fordem Tourneo poruszał się pod prąd. Według ich relacji pojazd w pewnym momencie się zatrzymał, a kierowca zamienił się miejscami z pasażerem. Zaniepokojeni jego zachowaniem natychmiast wezwali policję.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

"Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że za kierownicą początkowo siedział 34-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak się okazało, pasażer, z którym się zamienił, to 17-letni mężczyzna znajdujący się również pod wpływem alkoholu" - informuje mł.asp. Karolina Pielucha, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. "Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast 17-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień odpowie przed sądem" - dodaje rzeczniczka.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla części regionu
10℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro